vision-mission-values2

MISIUNE

Misiunea noastră   este de a oferi un mediu structurat, pozitiv și disciplinat oferind inotătorilor de toate categoriile de la incepători la performeri  cea mai bună oportunitate de a-si  atinge obiectivele lor.

sigla

 VIZIUNE

 Viziunea noastra este sa devenim o societate din ce in ce mai performanta, cu o echipa tanara, dinamica de inotatori, care sa ne permita sa progresam pas cu pas in fiecare dintre cele trei mari categorii (incepatori, mediu si performeri) in care ne angajam eforturile. Dorim sa ne mentinem in topul cluburilor afiliate Federatiei Romane de Natatie, atat in administrarea capitalului uman si in formarea sportiva continua cat si in ceea ce priveste rezultatele obtinute.

Desigur ca unii din sportivi nostrii fac si vor face parte din loturile nationale ale Romaniei. Speranta si convingerea noastra este ca peste nu foarte mult timp sa  concuram chiar pentru o medalie olimpica. Actualmente cu o echipa relativ redusa numeric ne situam deasupra unor cluburi de traditie cu mare vechime in Romania.

f2a5e5e7-a9a8-4f0f-8210-f280a1fd28a5

VALORI 

 Valorile noastre. Experienta noastra in probleme de educatie sportiva este chiar etalonul la care ne raportam. De aceea, ne-am stabilit standarde inalte: nu putem livra sportivilor nostri decat pregatirea de cea mai buna calitate.

 Profesionalism inseamna sa fii atent la detalii, neuitand care este imaginea de ansamblu pe care ti-ai propus sa o realizezi; inseamna creativitate si energie puse in slujba sportivului, pentru a obtine cu fiecare o performanta pe masura potentialului si valorii sale.

Integritate. Ne respectam sportivii si intreg mediul in care lucram. Respectam individul si suntem permanent constienti de faptul ca munca noastra influenteaza destine. Actionam in permanenta ca o adevarata familie.

Onestitate si loialitate. Onestitatea ne caracterizeaza toate actiunile. Suntem loiali partenerilor nostri, respectand principiile si valorile lor.

Deschidere si flexibilitate. Credem ca strategiile sportive cele mai bune se dezvolta intr-un climat de colaborare, comunicand liber ideile si dovedind flexibilitate in fata realitatilor complexe si variate pe care le genereaza munca alaturi de oameni.

Orientarea catre sportivii nostri. Inseamna ca stim sa ascultam, sa observam problemele si apoi sa cream solutia tehnica potrivita. Chiar daca viata unei organizatii sportive pare complicata, tenacitatea noastra genereaza solutii simple, pe care sportivii si partenerii nostri sa le poata pune in practica cu eleganta normalitatii. Este ceea ce ne diferentiaza de competitie: serviciu excelent, care inseamna ca ne face placere sa oferim  ceva mai mult decat se asteapta cineva sa primeasca.

Responsabilitatea fata de mediu. Suntem preocupati permanent ca toate activitatile noastre sa respecte principiul dezvoltarii durabile, acordand importanta consumului de resurse, reciclarii materialelor, colectarii si depozitarii selective a deseurilor. 

Alexandru Postelnicu (2)
Ayanna Freciu

Start typing and press Enter to search